Kvalitní materiály pro stálost a odolnost dřevěných obrazů, šperků i dekorací

Naše obrazy, šperky i ostatní dekorace ze dřeva se těší velké oblibě. Rozhodující vliv na spokojenost zákazníků má nejen precizní zpracování, ale také výběr vhodného materiálu, který zaručí stálost všech výrobků z produkce Dřevo života po dlouhou dobu. Rádi bychom vám proto přiblížili, jaké materiály používáme a co nás k jejich zpracování vede.

Veškeré dekorace na zeď, jakož i šperky, podtácky a obrazy jsou vyráběny a ručně dolaďovány v České republice z kvalitních dřevěných materiálů. Najdete je v nejrůznějších barevných dekorech, abyste si je mohli dokonale sladit s vaším interiérem či vkusem.

Přírodní dřevovláknitá deska pro zachování tvaru

Většina dřevěných obrazů i dekorací na zeď z naší nabídky je vyrobena z třímilimetrové dřevovláknité desky s vysokou hustotou. Ta se často označuje také jako HDF a byť si řada lidí myslí, že nejsou tyto desky přírodní a obsahují umělá lepidla, opak je pravdou. HDF jsou totiž vyráběny ze semletého dřeva, které je lisováno pod vysokým tlakem. Dřevěná vlákna obsahují lignin, důležitou, přirozeně se vyskytující složku odpovědnou za dřevnatění buněčných stěn. Tato složka se tak postará o to, že se při lisování vlákna spojí a nejsou již potřeba žádná umělá lepidla či jiné chemické látky. Dřevovláknité desky pro výrobu našich dřevěných dekorací jsou tak zcela přírodní a zdravotně nezávadné.

 

Proč používáme HDF?

K rozhodnutí začít používat přírodní dřevovláknité desky nás vedlo zejména to, že oproti klasickému dřevu je tento materiál stálý. Nepracuje tak intenzivně jako dřevo, nevysychá, nevypraskává, nekroutí se. Navíc je k dispozici v řadě dekorů (zadní strana zůstává v surovém dekoru), takže můžeme vyrobit dřevěné obrazy a dekorace na zeď v takovém provedení, které se nejlépe hodí k dekoru vašeho nábytku a vybavení interiéru.

Je však třeba také zmínit, že dřevovláknité desky mají jednu nevýhodu, a to jejich nesnášenlivost vody. Jsou na ni poměrně náchylné, proto nemohou být umístěny v exteriéru ani místech, kde by je voda nebo extrémní vlhkost mohly poškodit.

Používáme dřevovláknitou desku o tloušťce 3 mm.

Výběr z našich barevných dekorů:

Překližka pro vysokou odolnost

Dalším z materiálů, který používáme zejména pro naše dřevěné podtácky – ať už pod hrnky, nebo pod karafy, je překližka. Tento kompozitní materiál znáte pravděpodobně především ze stavebnictví, kde se používá pro svou pevnost. Je tvořen z několika vrstev dřevěné dýhy a jeho kvalita se odvíjí především od použitého lepidla, počtu vrstev a kvality samotné dýhy. Pro dřevěné výrobky Dřevo života používáme překližku především z břízy a buku, a to ve čtyřech různých tloušťkách (3, 5, 6 a 8 mm).

20190507_145336

 

Proč používáme překližku?

Z našich zkušeností víme, že překližka je velmi kvalitní (a často nedoceňovaný) materiál s řadou výhod. Mezi ty hlavní, z kterých těžíme my a pro které jsme se rozhodli na tento materiál při výrobě vsadit, patří zejména jeho rozměrová a tvarová stálost. Zároveň je překližka velmi pevná, odolná proti polámání a při ošetření, tak i voděodolná, což je zejména u dřevěných podtácků pod hrnky a karafy nezbytné. Ať už si tedy z nabídky dřevo života vyberete jakýkoliv výrobek, vždy si můžete být jisti, že je vyroben z toho nejkvalitnějšího materiálu, který byl vybrán na základě potřebných vlastností.

Dřevěné dekorace z naší české výroby vám tak budou sloužit dlouhá léta a budou stále vypadat skvěle.